White on Transparent.png
  • organizátor

Jak vybrat ten správný objekt pro vaši svatbu nebo event?

Výběr objektu je jeden z největších a nejzásadnějších bodů. Odráží se od prvního bodu plánování a tím je počet hostů. Obecně platí, že každý host by měl mít své čestné místo, svou židli. Je to důstojné a samozřejmé pro každého, kdo je zván. Pokud zamýšlíte, že máte objekt s menší kapacitou, než je vámi zvolený počet hostů, zkuste si nejdříve vybavit, jak event bude probíhat.

Část hostů přijde až na after párty. I tak si budou chtít zejména dámy sednout, položit někam kabelku či mobil. Postávat celý večer určitě nebudou, vždyť přišly v tak krásné róbě a na podpatcích. Začnou posedávat na místech, kde je zrovna v tu chvíli volno. Na židle, které patří někomu jinému, kde má dotyčný sako nebo jiné, své osobní věci a rozpitý drink. Na okamžik nohy odpočinou, avšak rázem musí dotyčnému místo uvolnit. Také můžete tyto dámy v robách vidět posedávat venku na trávě apod. A zákonitě uslyšíte: ,,kdybych to věděla, vzala bych si tenisky a jiné oblečení“. Ano, i takovou free svatbu lze připravit, ale je nutné si předem rozmyslet, co od ní očekáváte, zda je to váš šálek kávy, zda se posedávání na trávě hodí u zámku, zda nebude lepší vybrat pro svatební veselí spíše stodolu atd. Také všichni zvaní by měli být s chodem a místem obeznámeni předem.

Také vás určitě napadne, že část rodiny v čase after párty už bude doma. S touto variantou raději nepočítejte. Několikrát jsme byli svědky, že rodina, která měla původně odjet dříve domů, odcházela ze svatby poslední. A to je jen důkaz dobré zábavy.

Také někoho může napadnout, že sál v objektu je velký pro svatební tabuli všech hostů, a že je to postačující. Ale tabule zabere celý sál a už není prostor na tanec. (Pozor, i kapela zabere pro svou aparaturu hodně místa). A tak přijde po svatebním obědě demontáž části tabule, aby bylo kde řádit. Tento nápad je snad tím nejhorším nápadem! Nejen, že opět část hostů pak nebude mít své místo a židli, ale zrušíte rázem i výzdobu, dekorace, květiny, které jste si na svatební tabuli tak přáli, za které jste zaplatili, a proto je škoda užívat je tak krátkou dobu.

Máte krásnou a velkou zahradu, kde byste chtěli svatební veselí? Proč ne, jen mějte v záloze i mokrou variantu! A to berte opravdu jako zákon! Spoléhat se, že bude krásně, je sázka do loterie a velmi hazardní hra. V sázce je však příliš. Takže, mějte v záloze min. stan, který se buď může postavit nebo ne, krytí pro catering a DJ, a to vždy. Vystavené jídlo nebude ve vysokých teplotách poživatelné a DJ se doslova upeče. I jeho aparatura je velmi drahá a sebemenší deštíček může způsobit paseku.

Už máte na mysli ten správný objekt? Tak zvažte ještě další důležité body.

Zámecký prostor není ideální pro svatbu v rustikálním nebo boho stylu. Obráceně to leckdy vypadá lépe. I ve stodole může zámecký styl hezky vyniknout.

Pečlivě si projděte, vyfoťte a přeměřte stoly. Kvůli sestavě svatební tabule. Většina z klientů si přeje tvar tabule,, U, T, I, L“. V takovém případě spojovaných tabulí vždy přijdete o část míst k sezení. Pokud uvádí objekt, že míst k sezení je pro 100 os., má většinou na mysli stoly rozdělené. V takovém případě byste pro spojenou tabuli, museli další stoly i židle zapůjčit. Rozměr stolů a sestava vám také napoví, kolik bude potřeba ubrusů.

Dobře si prohlédněte i židle. Ne v každém objektu jsou hezké a použitelné. Lze na ně natáhnout i potahy, ale ne na všechny rozměry. Pamatujte, že věci schovávané a zakrývané leckdy vyniknou více, než byste si přáli. Židle ve svatební výzdobě dělají hodně. Je to velký a významný doplněk. Nevzhledný stůl ubrusem zakryjete, židle však jsou dané.

Při výběru objektu se pronajímatele dotazujte, zda si můžete zařídit vlastní catering, výzdobu, do kolika hodin může hrát hudba, zda je v objektu parkování, ubytování, od kdy do kdy trvá pronájem za danou cenu, co vše v objektu můžete pro své potřeby použít. Zda můžete hýbat s vybavením a nábytkem a jestli je k dispozici venkovní nábytek, popřípadě slunečníky, bistro stolky atd. Zkontrolujte si v rozvodné skříni elektro jističe, aby byly dostatečně velké a utáhly současně nahřívací nádoby cateringu, hudební aparaturu i světelnou produkci. Pozeptejte se, zda můžete např. do trámu přidělávat látky a další výzdobu.

Všechny poznatky si zapisujte a foťte. Podklady slouží pro další profese, náhledy, koncepty apod.

Pokud si budete chtít nechat svatbu organizovat a realizovat, konzultujte s agenturou výběr vašeho objektu. Poradí vám okem profesionála.

Objekt je dobré hledat s dostatečným předstihem, což jsou min. 2 roky. Ano. Dobré objekty jsou zarezervované i 3 roky dopředu. Čím dříve začnete, tím z více termínů si budete moci vybrat. Termín je dobré před rezervací také konzultovat s agenturou. I agentura má rezervované termíny 2 roky dopředu.

A neposlední řadě. Stůjte při výběru objektu pevně nohami na zemi. Mohou vám pronajímatelé naslibovat hory, doly, černý les, realita může být však jiná. Berte slova s rezervou. Pokud vám pronajímatel objektu sdělí, že kapacita objektu je 100 os., odpočítejte raději pro realitu a komfort mínus 20 -30 os. Ale setkat se můžete i s objekty, které uvádí kapacitu pravdivě. Jen se o realitě vždy raději přesvědčte sami.

Setkáte-li se s tzv. exkluzivitou, většinou u cateringových a realizačních služeb, je taková exkluzivita obvykle spojena s provizemi pro pronajímatele, které zaplatíte z vašich kapes, i když vyčíslenou jí v cenové nabídce nenajdete.

Občas se může stát, že objekt preferuje cateringové společnosti, se kterými se jim dobře spolupracuje, na které je spoleh. Pro takovou podmínku však máme pochopení. I mY raději spolupracujeme s týmy, na které je spoleh. Týmovost je základem dobrého výsledku. Tady velmi dobře platí pořekadlo: ,,nejsem dost bohatý, abych si mohl koupit levnou věc“. Levnější varianty nesou i svá rizika.


Dalším bodem v našem blogu bude výběr místa pro obřad, sledujte nás.


mY

vám přejeme krásné plánování 🤍